Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Miejski w Trzcińsku-Zdroju
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

Burmistrz Gminy Trzcińsko-Zdrój ogłasza przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż lokalu mieszkalnego nr 5, położonego w budynku wielorodzinnym przy ul. Kościuszki 15 w Trzcińsku-Zdroju.

 

 

 

 

Trzcińsko-Zdrój, dnia 10.06.2019 r.

 

O G Ł O S Z E N I E

 

Burmistrz Gminy Trzcińsko-Zdrój ogłasza przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż lokalu mieszkalnego nr 5, położonego w budynku wielorodzinnym przy ul. Kościuszki 15 w Trzcińsku-Zdroju, nieruchomość oznaczona w ewidencji gruntów i budynków jako działa nr 115 o pow. 1.382 m2, obręb nr 2 miasto Trzcińsko-Zdrój w wysokości 41/1000 części wraz z przynależną piwnicą o pow. 6,19 m2. Lokal posiada KW Nr SZ1Y/00039057/2 prowadzona przez Są Rejonowy w Gryfinie, Wydział Ksiąg Wieczystych.

 

Lokal mieszkalny nr 5 o pow. użytkowej 34,04 m2 składa się z pokoju, kuchni, łazienki z w-c, przedpokoju oraz pomieszczenia gospodarczego. Do lokalu przynależy piwnica o pow. 6,19m2 oraz udział 41/1000 w częściach wspólnych budynku. Lokal usytuowany jest w budynku mieszkalnym wielorodzinnym, dwukondygnacyjnym z poddaszem użytkowym, wykonany w technologii tradycyjnej. Nieruchomość położona w obrębie starego miasta w obrębie murów obronnych, o charakterze zabudowy pierzejowej z wjazdem na teren działki.

 

Z własnością tego lokalu związany jest udział do 41/1000 części w częściach wspólnych budynku mieszkalnego i gruncie.

Części wspólne budynku stanowią w szczególności: klatka schodowa, kominy, strych, dach, przyłącza do budynku, wyposażenie techniczne i piony instalacji wewnętrznych (elektryczny, wod.-kan. i c.o.).

 

W nieobowiązującym już planie zagospodarowania przestrzennego gminy Trzcińsko-Zdrój tereny przedmiotowej nieruchomości przeznaczone były pod zabudowę mieszkaniową, usługową. Obecnie dla przedmiotowego terenu brak jest obowiązującego planu zagospodarowania przestrzennego w związku z powyższym przyjęty sposób zagospodarowania nieruchomości pozostaje niezmienny.

 

W KW nie są ujawnione ciężary i ograniczenia oraz hipoteka

cena wywoławcza 40 000,00zł wadium 4 000,00zł

w tym: cena lokalu 40 000,00zł

 

minimalne postąpienie 400,00zł

 

Niniejszy lokal będzie można oglądać w terminie ustalonym z pracownikiem urzędu.

 

Przetarg odbędzie się w dniu 22 lipca 2019 r. o godz. 11.00 w Urzędzie Miejskim w Trzcińsku-Zdroju ul. Rynek 15.

 

Wadium należy wpłacać na konto 94 9370 1020 0400 0130 2004 0001 BS Chojna O/Trzcińsko-Zdrój. najpóźniej do dnia 17.07.2019 r. Za datę wniesienia wadium uważa się dzień wpływu na nasze konto.

 

  • Warunkiem przystąpienia do przetargu jest okazanie dowodu wpłaty wadium w wysokości jak wyżej oraz dowodu tożsamości uczestnika, a w przypadku osoby prawnej dowodu tożsamości osoby uprawnionej do jego reprezentacji oraz dokumentu potwierdzającego uprawnienie do reprezentacji Uczestnicy biorą udział w przetargu osobiście lub przez pełnomocnika (pełnomocnictwo wymaga formy pisemnej- poświadczonej notarialnie).

 

 

 

 

 

 

 

Małżonkowie posiadający majątkową wspólność ustawową małżeńską biorą udział w przetargu wspólnie, a w przypadku jednego z nich za okazaniem oświadczenia współmałżonka, zawierającym zgodę na odpłatne nabycie nieruchomości, chyba że nabycie następuje wyłącznie przez jednego z małżonków z majątku osobistego.

  • Osiągnięta w wyniku przetargu cena nieruchomości podlega zapłacie nie później niż do dnia zawarcia umowy notarialnej. Wadium wpłacone przez uczestnika przetargu, który przetarg wygrał, zalicza się na poczet ceny nabycia.

  • Wadium ulega przepadkowi w razie wygrania przetargu i nie przystąpienia do zawarcia aktu notarialnego. Uczestnikom, którzy nie wygrają przetargu, wadium zostanie zwrócone.

  • Nabywca zobowiązany jest do przeniesienia na własny koszt nierozpoznanych urządzeń w porozumieniu z właścicielem oraz do usunięcia ewentualnych bezumownych użytkowników nieruchomości,

  • Nabywca ponosi koszty notarialne i sądowe.

 

 

Ogłoszenie opublikowane jest na stronie internetowej: www.bip.trzcinsko-zdroj.pl,
a także wywieszone na tablicy ogłoszeń Urzędu Miejskiego w Trzcińsku-Zdroju (parter).

Dodatkowe informacje dotyczące nieruchomości można uzyskać w Urzędzie Miejskim Trzcińsko-Zdrój pok. Nr 10 lub pod nr tel. 91 4148088 w.40.

 

Gmina Trzcińsko-Zdrój zastrzega sobie prawo odstąpienia od przeprowadzenia przetargu z uzasadnionej przyczyny.

 

 

 

Burmistrz Gminy Trzcińsko-Zdrój

 

Bartłomiej Wróbel

 

 

Załączniki do pobrania

Pobierz Rozpakuj
Pobierz spakowane pliki Rozpakuj pliki i pobierz

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Mariusz Piątkowski 10-06-2019 15:42
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Iwona Sozańska 10-06-2019
Ostatnia aktualizacja: Mariusz Piątkowski 22-07-2019 15:14