Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Miejski w Trzcińsku-Zdroju
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

Zarządzenie 5


ZARZĄDZENIE Nr 5/2002

Burmistrza Gminy Trzcińsko-Zdrój

z dnia 10 grudnia 2002r.

w sprawie ograniczenia używania i sprzedaży środków pirotechnicznych na terenie miasta i gminy Trzcińsko-Zdrój

Na podstawie Uchwały Rady Miejskiej w Trzcińsku-Zdroju Nr XVII/102/95 z dnia 29 grudnia 1995r. poddaje się do publicznej wiadomości zasady używania i sprzedaży środków pirotechnicznych

§ 1

1/ Wprowadza się zakaz sprzedaży środków pirotechnicznych dla osób, które nie ukończyły 18 lat

2/ Osobom pełnoletnim ogranicza się używanie środków pirotechnicznych na terenie miasta i gminy Trzcińsko-Zdrój

§ 2

1/ Osobom, które ukończyły 18 lat zezwala się na używanie środków pirotechnicznych wyłącznie w niżej wymienionych dniach:

a/ 24 i 25 grudnia,

b/ 31 grudnia i 1 stycznia,

c/ podczas Świąt Wielkanocnych,

d/ podczas Świąt Państwowych

z zachowaniem wszelkich wymogów bezpieczeństwa dla życia, zdrowia i mienia osób trzecich

2/ Używanie środków pirotechnicznych w innych terminach niż wymienione w § 2 pkt 1 może odbywać się wyłącznie po uprzednim pisemnym uzyskaniu zezwolenia Burmistrza Gminy Trzcińsko-Zdrój

§ 3

Karze grzywny na zasadach określonych w prawie o wykroczeniach podlegają:

1/ Osoby, które sprzedają środki pirotechniczne osobom niepełnoletnim,

2, Osoby używające środki pirotechniczne w warunkach zagrażających zdrowiu, życiu, bezpieczeństwu osób lub mienia

3/ Rodzice lub opiekunowie, których dzieci używają środków pirotechnicznych bez obecności osób dorosłych.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Piotr Tomaszewski 18-07-2003 11:36
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: 18-07-2003
Ostatnia aktualizacja: - 18-07-2003 11:36