Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Miejski w Trzcińsku-Zdroju
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

UCHWAŁA NR XX/156/2016 RADY MIEJSKIEJ W TRZCIŃSKU-ZDROJU z dnia 28 czerwca 2016 r. w sprawie kierunków działania Burmistrza Gminy Trzcińsko-Zdrój


UCHWAŁA NR XX/156/2016
RADY MIEJSKIEJ W TRZCIŃSKU-ZDROJU
z dnia 28 czerwca 2016 r.


w sprawie kierunków działania Burmistrza Gminy Trzcińsko-Zdrój

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt. 2, 12 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2016 r. poz. 446) Rada Miejska w Trzcińsku-Zdroju uchwala co następuje:

§1. Określa się kierunek działania dla Burmistrza Gminy Trzcińsko-Zdrój w zakresie wspólnej realizacji projektu z Programu Współpracy Interreg VA Meklemburgia -Pomorze Przednie/Brandenburgia/Polska, w ramach celu „Europejska Współpraca Terytorialna”.

§2. Wyraża się zgodę na zawarcie porozumienia partnerskiego z Amt Oder-Welse w celu realizacji projektu: ,,Ochrona przeciwpożarowa i przeciwdziałanie katastrofom- zakup specjalistycznego sprzętu” realizowanego w ramach kooperacji pomiędzy polskimi i niemieckimi gminami, współpracującymi w ramach Transgranicznego Planu Działania, w przygranicznym regionie Pomeranii oraz upoważnia się Burmistrza Gminy Trzcińsko-Zdrój do zawarcia i podpisania wyżej wskazanego porozumienia

§ 3. Wykonanie Uchwały powierza się Burmistrzowi Gminy Trzcińsko-Zdrój.

§ 4. Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

 

Uzasadnienie:

Zadania własne gminy obejmują sprawy związane ze współpracą z innymi gminami  a także współpracę ze społecznościami lokalnymi innych państw. Oraz zapewnienie mieszkańcom naszej Gminy ochrony przeciwpożarowej w ramach realizacji projektu doposażona zostanie straż pożarna z terenu Gminy Trzcińsko-Zdrój, co poprawi poczucie bezpieczeństwa. A zakupiony sprzęt będzie wykorzystywany podczas akcji ratowniczo- gaśniczych. Sprzęt który posiada obecnie straż pożarna podczas używania w akacjach ulega zniszczeniu i należy go uzupełniać.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Kamil Wiącek 15-07-2016 10:03
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: 15-07-2016
Ostatnia aktualizacja: - 15-07-2016 10:03