Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Miejski w Trzcińsku-Zdroju
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

Najważniejsze wydarzenia


NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIA

Najważniejszym wydarzeniem roku 2001/2002 były obchody Dnia Integracji Europejskiej z udziałem przedstawicieli państw Niemiec, Holandii i Polski. Organizacja międzynarodowego spotkania sprawiła wiele radości, dała satysfakcję zarówno nauczycielom jak i rodzicom, dlatego została wpisana na stałe do Planu Pracy Szkoły.

Bardzo ważnym elementem jest współpraca z Polen Komitei w Holandii, dzięki któremu corocznie dzieci naszej szkoły mają możliwość poznania kultury, tradycji i zwyczajów podczas tygodniowego wypoczynku w Holandii. Uczniowie naszej szkoły biorą udział w lekcjach integracyjnych prowadzonych przez nauczycieli, St. Jozef School. Członkowie Polen Komitei są częstymi gośćmi naszej szkoły.

W październiku rodzice uczniów naszej szkoły przygotowali wspaniałą imprezę integracyjną „Pożegnanie lata”, w której wzięli udział również uczniowie szkoły ze Schwedt. Nasza szkoła nawiązała współpracę z Teatrem Dziecięcym w Schwedt w ramach, której przedstawiciele koła teatralnego wraz z opiekunem uczestniczyli w premierze sztuki przygotowanej przez Teatr Dziecięcy w Schwedt. W planie współpracy na rok szkolny 2002/2003 są wspólne warsztaty pantomimy a także przygotowanie Polsko-Niemieckiej sztuki.

Szkoła była współorganizatorem trzech imprez na Orientację, których głównym celem było zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywnych form wypoczynku.

W kwietniu szkoła była organizatorem eliminacji gminnych „ Małej Olimpiady Wiedzy Ekologicznej”.

Szkoła organizowała wiele imprez na rzecz środowiska:

  • Boże Narodzenie

  • Dzień Babci i Dziadka

  • Dzień Kobiet „ Kobieta zmienną jest” (spektakl został przedstawiony również mieszkańcom Domu Opieki Społecznej)

  • Zwyczaje i Tradycje Świat Wielkanocnych

  • Dzień Matki i Ojca

Członkowie zespołów artystycznych (tj. zespół taneczny „Astra” oraz zespół instrumentalny„Gogo-Bend”) reprezentowali szkołę podczas obchodów Dni Trzcińska. Zespół taneczny „Astra” reprezentował Gminę Trzcińsko - Zdrój w Wojewódzkim Turnieju Najmłodszych w Połczynie Zdroju zostając jego laureatem.

W ramach prowadzonej profilaktyki uzależnień w szkole odbyły się konkursy dla dzieci oraz spotkanie z policjantem zorganizowanym dla uczniów, rodziców i nauczycieli.

Wielkim sukcesem jest coraz większe włączanie się rodziców w organizację życia szkoły oraz aktywny i twórczy wkład nauczycieli w tworzenie wizerunku szkoły.

W roku szkolnym 2002/2003 uczniowie naszej szkoły odnieśli wiele sukcesów artystycznych na szczeblu gminnym, rejonowym i wojewódzkim.

Do najważniejszych należą:

  1. I nagroda w wojewódzkim konkursie plastycznym „ Przyroda Mojego Regionu ”-Agenda 2003r, dla Joanny Moska instruktor E.Moska

2.Wyróżnienie w rejonowym przeglądzie zespołów teatralnych z prawem udziału w przeglądzie wojewódzkim, dla zespołu teatralnego MAGIA, instruktor A. Romańczuk.

3.Wyróżnienie za choreografię dla zespołu ASTRA, w rejonowym przeglądzie zespołów tanecznych - Gryfino 2003r, instruktor E. Moska.

4.Laureatkami wielu konkursów wokalnych zostały uczennice: A. Gindelman, J. Moska, W. Walawender, J. Owczarek.

5. Wyróżnienie w przeglądzie recytatorskim na szczeblu gminnym, rejonowym oraz prawo udziału w przeglądzie wojewódzkim otrzymała J. Moska.

Zespół taneczny ASTRA, oraz teatralny MAGIA promują nie tylko naszą szkołę, ale także gminę. Bardzo duży udział w budowaniu artystycznego wizerunku szkoły miały przez wiele lat absolwentki J. Moska oraz A. Gindelman, które zostały odpowiednio do zasług, uhonorowane przez Radę Rodziców nagrodami.

Bardzo ważnym wydarzeniem roku szkolnego 2002/2003 były obchody DNI INTEGRACJI EUROPEJSKIEJ, z udziałem przedstawicieli Holandii i Niemiec. Organizacja międzynarodowego spotkania sprawiła wiele radości, dała satysfakcję zarówno nauczycielom jak i rodzicom. Tegoroczne Dni Integracji zostały wsparte finansowo przez Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Pomerania ze środków Polsko- Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

Bardzo ważnym elementem jest współpraca z Polen Komitei w Holandii, dzięki któremu corocznie dzieci naszej szkoły mają możliwość poznawania kultury, tradycji i zwyczajów tego malowniczego kraju, podczas tygodniowego w nim pobytu, w czasie którego, uczniowie naszej szkoły biorą również udział w lekcjach integracyjnych, prowadzonych przez nauczycieli St. Jozef School. Uczniowie zaprzyjaźnionej szkoły w Holandii, dzięki wsparciu finansowemu burmistrza miasta Graft de Rijp zakupili i przekazali naszej szkole, podczas Dni Integracji, sprzęt nagłaśniający o łącznej wartości 5000 złotych.

Jak każdego roku w szkole zorganizowano wiele imprez na rzecz środowiska: Boże Narodzenie

- Dzień Babci i Dziadka

  • Dzień Górnika

  • Wielkanocne biją Dzwony

  • Piknik Rodzinny z okazji Święta Matki i Ojca.

Kolejny raz w kwietniu tego roku szkoła była organizatorem eliminacji gminnych „ Małej Olimpiady Wiedzy Ekologicznej”

Po raz pierwszy przygotowano gminną wystawę plastyczną „ Zagrożenia tego można uniknąć ”Podczas wystawy prezentowanych było 50 prac nadesłanych ze szkół gminy Trzcińsko Zdrój.

Wielką radością i sukcesem jest coraz większe włączanie się rodziców w organizację życia szkoły oraz ich aktywny i twórczy wkład w tworzenie wizerunku szkoły.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Piotr Tomaszewski 07-04-2004 09:55
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: 07-04-2004
Ostatnia aktualizacja: - 07-04-2004 09:55